Turkwebhosting.com, Web Hosting, Domain Kayıt ve SSL Sertifika hizmetlerini sağlar. Müşteri, Turkwebhosting.com dan bir satın alma yaparak bu sözleşmenin tüm kurallarını kabul ettiğini beyan etmiş olur. Turkwebhosting.com, sunucular üzerindeki herhangi veya tüm bilgileri istediği zaman kontrol edebilme, silebilme veya değiştirebilme, uygunsuz kullanıma rastladığı taktirde müşterinin hizmetlerinin kullanımını bildirmeksizin geçici veya sürekli olarak kapatma hakkını saklı tutar. Hesabınız kapandığında, web alanınızda bulunan tüm verileriniz silinir.


Sunucu İçeriği

Turkwebhosting.com aşağıda belirtilen hiçbir içeriğin sunucularda barındırılmasına izin vermez:
Illegal Materyal - Bu telif haklarına aykırı içerik, ticari program, ses, video ve müzik dosyalarını kapsar.
Adult Materyal - Pornografik veya erotik yazı, resim, video ve diğer tüm müstehcen içerikleri kapsar.
Warez - Korsan yazılım, ROMS, emulators, phreaking, hacking, password cracking, IP spoofing ve bunlar hakkındaki bilgilerin tümünü kapsar.
Arka planda çalışan chat, toplist vb. programların tümünü kapsar.
Toplu email gönderimi için kullanılan mailing list vb. programların tümünü kapsar.


Kabul Edilebilir Kullanım Poliçesi

Müşterinin sunucu kaynaklarının kullanımı(CPU, Hafıza, Network... vd.) diğer müşterilerin sunucu performansını ve kaynaklarını tehlikeye sokacak kadar yüksek olmamalıdır.

Ortalama Sunucu Kaynak Limitleri: %10 Hafıza, %20 CPU, 15 MySQL kullanıcı bağlantısı, aynı IP'den 12/saat POP3 mail bağlantısı, 350/saat email gönderimi, eş zamanlı en fazla 30 http bağlantısı(kullanımınız sürekli olarak bu değerlere yakında olmamalıdır), 250000 inode(100000 inode aşıldığında hesabın Backup'ı silinir).

Müşteri sunucuyu bir download ve/veya backup alanı gibi kullanamaz. Müşteri kullanımda sağlanan disk alanının ve bant genişliğinin %85'ini aşmamalıdır. Spam ve/veya toplu email gönderimi yasaktır.


Ödeme Poliçesi

Tüm ödemeler peşin olarak alınır. Turkwebhosting.com tüm ürün ve hizmetlerin ücretlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Tüm ücretler sözleşme sonuna (sağlanan hizmetin bitiş tarihine) kadar garantilidir.

İptal Ve Geri Ödeme

Müşteri satın aldığı Hosting hizmetini servis kurallarımızı ihlal etmediği sürece ilk 15 gün içinde iade edip parasını geri alabilir. Şayet banka tarafından işlem komisyonu alınırsa geri iade edilecek ücretten ilgili masraf kesilebilir. Bunun dışında müşteri Hosting hesabını istediği zaman kapatabilir. Fakat bir geri ödeme yapılmaz. Bitiş tarihinden önce yenilenmeyen(bitiş tarihi uzatılmayan) Hosting hesapları bitiş tarihinden sonra kapatılır ve müşterinin sunucu üzerindeki tüm verileri silinir.

Kayıt edilen bir Domain adı değiştirilemez yada iptal edilemez. Bitiş tarihi aşan domain adlarından .com .net .org .info .biz .us 36 gün, .name 40 gün, .eu 0 gün daha veri tabanımızda Renewal Grace Period adı verilen süreçte askıda bekletilir. Bu süreçte 3. bir tarafça Domain satın alınabilir veya yenilenebilir. Üçüncü bir taraf bu süre içinde Domain adını satın alırsa, Domain adının yenilenmesi mümkün olmayacaktır. Renewal Grace Period sürecinde yenilenmeyen Domain adları veri tabanımızdan silinir. Bitiş tarihine kadar yenilenmeyen .de domain adları .DE Kayıt Operatörü(DENIC)'e taşınır(transit). .de için en fazla 1 yıllık kayıt yada yenileme yapılabilir. .de Domain adları başka bir kaydediciye transfer edilmek istenirse bitiş tarihine kalan süre avantajı kaybedilir. Domain adı için bir Backorder(yani düşen bir Domain'i otomatik almak için verilmiş bir ön sipariş) yoksa, veri tabanımızdan silinen Domain adlarından .com .net .org .biz .info .us .name 30 gün Redemption Period adı verilen bir sürece girer. Bu süreçteki bir domain adı kullanılamaz, yenilenemez yada başka bir firmaya transfer edilemez. Redemption Period sürecindeki bir Domain adını müşteri .eu için $50 USD, .co ve .tv için $99 USD, diğer uzantılar için $85 USD Restore bedeli ödemek kaydı ile kayıt operatöründen geri alınmasını talep edebilir. Böyle bir talep olmaz ise bu süreç sonrası .com .net .org .biz .info .name .us için 5 gün Pending Delete adı verilen silinme süreci başlar ve silinme sonrası tekrar kaydedilebilir duruma gelir.

Satın alınan Domain yada Hizmetlerinin sahipliği konusunda ileride bir anlaşmazlık yaşanmaması için ödemesi satın alan tarafından bizzat şahış olarak yapılmak zorundadır. Hosting dışında satın alınan diğer tüm ürün yada hizmetler(Domain Hizmetleri, Dedicated IP, SSL vd. ek Hosting hizmetleri, Yazılım, Web Tasarım vd. kişiye özel sağlanan hizmetler) geri iade edilemez ve bir geri ödeme yapılmaz. Turkwebhosting.com istediği zaman hizmet iptal etme hakkını saklı tutar.


Sorumluluk

Web sitelerindeki içerik nedeniyle zarar görenlere karşı veya sağlanan hizmetlerde meydana gelebilecek herhangi bir sorundan dolayı oluşabilecek zararlardan Turkwebhosting.com sorumlu tutulamaz.

Müşteri sunucularımızda barındırdığı her türlü verinin yedeğini kendisi almakla ve gerekirse yeni bir alana taşımakla yükümlüdür. Turkwebhosting.com sunucu üzerindeki verilerin yedeğini günlük ve aylık olarak alsada herhangi bir nedenden oluşabilecek bir veri kaybından sorumlu olmayacaktır.

Turkwebhosting.com, müşteri ile her türlü iletişim için sadece müşterinin siparişi esnasında belirttiği veya ileride güncellediği iltişim e-mail adresini kullanacaktır. Bu adresin geçerli olması, Domain ve Hosting Kontrol Panellerinden güncel tutulması konusundaki sorumluluk müşteriye ait olup bu bilgilerin yanlış, eksik veya geçersiz olması sonucu meydana gelebilecek zararlardan dolayı müşteri sorumluluğun sadece kendisine ait olduğunu ve Turkwebhosting.com'dan hiçbir hak talebinde bulunmayacağını kabul ve beyan eder. Turkwebhosting.com sağlanan hizmetin bitiş tarihinden önce sadece kayıtlı olan müşteri irtibat email adresine hizmetin yenilenmesi gerektiğini bildirir. Fakat bu bildirinin müşteriye ulaşmamasından yada müşterinin dikkate almamasından sorumlu değildir.

Domain(Alan Adı) kayıt hizmeleri 'PDR Ltd. d/b/a PublicDomainRegistry.com' ICANN akredite kaydedicisinin bünyesinde reseller olarak sağlanmaktadır. Bizim aracılığımız ile bir Domain adı kaydederek 'PDR Ltd. d/b/a PublicDomainRegistry.com' nin Müşteri Ana Sözleşmesi, Domain için Registrar Registrant Sözleşmesi, Domain için Müşteri Sözleşmesi Web Servisleri(Email, Domain ve Email Yönlendirme, DNS Yönetimi) için Müşteri Sözleşmesi'ni kabul etmiş olursunuz. Buna ek olarak ICANN'ın fikir birliği politikaları'nı ve Tescil Eden Hak ve Sorumlulukları'nı kabul etmiş olursunuz. Ayrıca bu siteyi ziyarete devam ederek ve bir hizmet satın alarak Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Turkwebhosting.com, bir Domain adının Registrant(Bir Domain kaydettiğinizde Registrant - Registered Name Holder olursunuz) email adresine kayıt tarihinden 6 ay sonra ve sonraki yıllarda aynı şekilde devam etmek suretiyle Whois kayıt bilgilerinin doğruluğunun kontrol edilmesi ve güncel tutulması için bilgilendirme yapar. Müşteri gerekli güncellemeleri yapmamasından, hatalı, geçersiz yada eksik Domain irtibat bilgileri belirtmesinden dolayı Domain kaydının geçersiz kılınabileceğini ve doğabilecek tüm sorunların sorumluluğunun sadece kendisine ait olacağını kabul eder.

Müşterinin Domain Whois kayıt bilgilerindeki Organizasyon, Ad, Soyad, Email bilgilerini değiştirmesi durumunda eski ve yeni Registrant email adresine gönderilecek doğrulama emailerindeki bağlantıya tıklayarak değişikliğe onay vermesi ICANN kuralları gereği zorunludur. Kaydedici 'PDR Ltd. d/b/a PublicDomainRegistry.com' bu değişikliğin yapılabilmesi için gerekli gördüğü taktirde fotoğraflı bir kimlik belgesi örneği ve irtibat güncelleme formunun doldurulup imzalanarak gönderilmesini talep edebilir.

Yeni kayıt yada transfer edilmiş yada irtibat bilgileri güncellenmiş bir Domain adı 2 ay boyunca başka bir kaydediciye transfer edilemez.

Bir veri kaybı söz konusu olduğunda müşteri sunucu Backup(Yedekleme) ünitesinden Restore(yedeklenen verilerin geri yüklenmesi) talep eder ve işlem mümkün olursa müşteri belirlenecek işlem ücretini ödemeyi kabul eder.

Turkwebhosting.com network, sunucular üzerinde meydana gelebilecek beklenmedik yazılım yada donanım sorunlarından doğabilecek kesintiler için bir garanti vermez.

Turkwebhosting.com bu kuralları istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.